Whatsapp’ta Kişiye Özel Durum

Whatsapp, kişilere özel durum özelliğiyle kullanıcıların profillerinde belirli bir ses, video veya metin durumu eklemelerine izin verir. Bu özellik sayesinde diğer kullanıcılara kendinizi ifade edebilir ve anlık olarak ne yapıyorsunuz veya nasıl hissettiğinizi paylaşabilirsiniz. Örneğin, seyahat ediyorsanız veya bir konser izliyorsanız, bu özelliği kullanarak bunu diğer kullanıcılara gösterebilirsiniz. Kişiye özel durum, kişisel ifadelerinizi, günlük aktivitelerinizi ve ilginç haberleri arkadaşlarınızla paylaşmanın harika bir yoludur.

Nasıl Eklenir?

durum ekle seçeneği seçilerek kişiye özel durum güncellenebilir. Ekleme işlemi tamamlandıktan sonra, durum listesi kişinin profilinde görüntülenecektir. Durumlar, sadece belirtilen kişi tarafından görüntüleneceği için, arkadaşlarınız veya diğer kişiler durumlarınızı göremez. Ayrıca, durum güncelleme için WIFI veya mobil veri bağlantısı gereklidir. Durumlar, 24 saat boyunca yayınlanır ve bu sürenin sonunda otomatik olarak silinir. Yeniden paylaşmak için, durum tekrar güncellenerek listeye eklenmelidir.

durum ekle

Whatsapp, kullanıcıların profillerinde diğer kullanıcılara göstermek istedikleri bir ses, video veya metin durumu ekleyebilecekleri kişiye özel durum özelliği sunar. Kişiye özel durum eklemek için, uygulama ana ekranında konuşma listesinden istenen kişinin profiline dokunulur. Durum bölümüne girildiğinde, durum ekleseçeneği seçilir ve kişiye özel durum güncellenebilir. Sunduğu bu hizmeti geliştirmek için, durum alanında farklı renkler, yazı stilleri ve arka planlarla özelleştirme yapılarak daha renkli bir görünüm oluşturulabilir. Kişiye özel durum, sık paylaşım yapanlar için özel mesajlarını da dahil edebilecekleri bir alandır.

seçeneği seçilerek kişiye özel durum güncellenebilir.

Kişiye özel durum, kullanıcıların sadece belirli bir kişiye özgü olarak paylaşmak istedikleri bir mesaj, video veya ses dosyasıdır. Bu özellik, Whatsapp uygulamasının ana ekranında bulunan konuşma listesinde kişinin profilini seçerek erişilebilir hale gelir. Kişiye özel durum eklemek için, durum bölümünde yer alan ‘durum ekle’ seçeneği seçilir ve istenen mesaj veya dosya burada paylaşılır. Ayrıca, farklı renk ve yazı stilleri kullanarak kişiye özel durumlarınızı daha da özelleştirebilirsiniz. Daha sık kullanılan bir mesajı veya dosyayı paylaşmak için de bu özellik kullanılabilir.

Farklı Renkler ve Yazı Stilleri Nasıl Kullanılır?

Kişiye özel durum, oldukça özelleştirilebilir bir özelliktir. Farklı renkler, arka planlar ve yazı stilleri kullanılarak durumlar daha da özelleştirilebilir. Durum oluştururken, altta yer alan renk, yazı stili ve arka plan simgelerine dokunarak seçenekler arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Arka planlar ve yazı stilleri, durumunuzun dikkat çekmesinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, doğru renk, yazı stili ve arka planı seçerek durumunuzun tam olarak nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Ayrıca, renkler ve yazı stilleri, belirli bir durumda hissettiklerinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olabilir. Örneğin, mutlu olduğunuzu ifade etmek için parlak renkler kullanabilirsiniz.

Daha fazla özelleştirme seçeneği için, farklı uygulama marketlerinden indirilebilen üçüncü parti uygulamaları deneyebilirsiniz. Bu uygulamalar, daha fazla renk ve yazı stili seçeneği sunar.

Bir İpuçları

Durum alanında sıkça paylaşım yapıyorsanız, kişiye özel durum bölümünü kullanarak özel mesajlarınızı da ekleyebilirsiniz. Bu, belirli bir kişiyle paylaşmak istediğiniz anları göstermek için harika bir yoldur. Örneğin, sevdiklerinizle yaptığınız bir yolculuk sırasında harika bir manzara fotoğrafı çekip, kişiye özel durum bölümünde o kişiyle paylaşabilirsiniz. Böylece, hem kişiye özel bir anlam kazanmış olur hem de sadece onun görebileceği bir şekilde paylaşılmış olur.

Kişilere Özel Durum Şikayetleri

şikayet et seçeneği aracılığıyla bu durumun bildirilmesi mümkündür. Bu seçenek, kullanıcıların kişiye özel durumda yer alan herhangi bir içeriği veya mesajı direkt olarak WhatsApp ekiplerine iletebilmesine olanak sağlar. Eğer kişiye özel durumda yer alan içerikler, cinsiyetçi, ırkçı, nefret söylemi barındırıyorsa veya bir tür taciz unsuru içeriyorsa, hemen şikayet edilmelidir. Böylelikle kişiye özel durumların uygunsuz içerikler barındırmasının önüne geçilmiş olur ve WhatsApp topluluğunda daha sağlıklı bir iletişim sağlanır. Ancak, şikayet sürecinin ardından kişiye özel durumunuza müdahale edilmesi mümkün değildir.

şikayet et

Kişiyi özel durumu rahatsız edici veya uygunsuz olduğu düşünülen kullanıcılar “şikayet et” seçeneği ile durumu bildirebilir. Şikayet edildikten sonra, Whatsapp durumu inceleyerek kullanıcılardan şikayet edilen o durumu kaldırabilir veya sınırlandırabilir. Whatsapp kullanıcılara hoşgörü ve saygıyı teşvik ediyor ve kişiye özel durum bölümünü saygılı bir şekilde kullanmayı öneriyor.

seçeneği aracılığıyla bu durumun bildirilmesi mümkündür.

Eğer bir kullanıcının kişiye özel durumu uygunsuz veya rahatsız edici bir içerik içeriyorsa, durum bölümünde yer alan “şikayet et” seçeneği aracılığıyla bu durumun bildirilmesi mümkündür. Whatsapp, kullanıcıların güvenli ve rahat bir ortamda mesajlaşmalarına olanak tanımak adına şikayetleri ciddiye almaktadır. Şikayet edilmiş bir durum, uygunsuz olarak değerlendirilirse kullanıcının hesabı askıya alınabilir. Bu nedenle, uygunsuz bir içerik olduğunda şikayet etmek, Whatsapp topluluğunun sağlıklı bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olur.

Yorum yapın