WhatsApp Durum Ses Ekleme

WhatsApp son zamanlarda yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve kullanıcılarına sesli durum paylaşımı seçeneği sunuyor. Durum sesi, herhangi bir ses dosyasını durum paylaşımı ile birlikte göndermek için kullanılabilir. Bu özellik sayesinde durumlarınız artık daha renkli bir hale gelebilir.

Durum sekmesinde yer alan + tuşuna basarak Durum Sesini seçin ve eklemek istediğiniz sesi seçin ve yükleyin. Bu kadar basit!

Sadece müzik değil, kendi kaydettiğiniz veya telefonunuzda kayıtlı olan herhangi bir ses dosyasını da durumunuzda paylaşabilirsiniz. WhatsApp durumuna müzik eklemek isteyenler ise bir müzik uygulamasında seçtiğiniz şarkının paylaşma seçeneğini seçerek WhatsApp’ı seçin ve durum olarak paylaşın. Android ve iOS cihazlarda farklılık gösterse de oldukça kolay.

Durum Sesi Nedir?

WhatsApp durum sesi, kullanıcıların bir ses dosyasını durum paylaşımı ile birlikte göndermelerine olanak sağlayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar arkadaşlarına daha önce paylaşmadıkları bir şarkıyı veya kendi kaydettikleri bir ses dosyasını paylaşabilirler. Durum sekmesindeki + tuşuna basarak Durum Sesini seçerek, kendi kaydettiğiniz ya da telefonunuzda kayıtlı olan herhangi bir ses dosyasını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, müzik uygulamalarından seçtiğiniz bir şarkıyı paylaşma seçeneği ile WhatsAppdurumuna ekleyebilirsiniz.

Nasıl Eklenir?

+ tuşuna basarak Durum Sesi ni seçin, eklemek istediğiniz sesi seçin ve yükleyin. Yüklediğiniz ses dosyası otomatik olarak WhatsApp durumunuza eklenecektir. Ayrıca, eklediğiniz ses dosyasının ne zaman paylaşıldığını göstermek için bir açıklama da ekleyebilirsiniz. Durumunuzun kaç saat veya kaç gün yayında kalacağını belirleyebilirsiniz. Bunun için Durum sekmesine gidin ve Gizlilik özelliğini seçin. Oradan ne kadar süre boyunca durumunuzu yayınlamak istediğinizi seçebilirsiniz. Durumunuzun izlenme sayısını veya hangi kişilerin durumunuzu görüntülediğini kontrol edebilirsiniz. Bunun için Durum sekmesinde İzleme Listesi seçeneğine tıklayın.

+

Durum sekmesinde + tuşuna basarak Durum Sesini seçin, eklemek istediğiniz sesi seçin ve yükleyin. Artık WhatsApp durum paylaşımınıza bir ses dosyası ekleyebilirsiniz. Durum paylaşımlarınızı renklendirmek için bu özelliği kullanabilirsiniz. Kendi kaydettiğiniz veya telefonunuzda kayıtlı olan herhangi bir ses dosyasını durumunuzda paylaşabilirsiniz. WhatsApp durumuna müzik eklemek içinse, bir müzik uygulamasında seçtiğiniz şarkının paylaşma seçeneğini seçerek WhatsApp’ı seçin ve durum olarak paylaşın. Tüm WhatsApp kullanıcıları bu özelliği kullanabilirler. Ancak paylaşacağınız ses dosyaları en fazla 15 saniye olmalıdır ve telif haklarına dikkat edilmelidir.

tuşuna basarak

Durumunuzu güncellemek için Durumsekmesine gidin ve + tuşuna basın. Açılan menüde Durum Sesini seçin, ardından ekranda göreceğiniz Ses Eklebutonuna tıklayın. Telefonunuzdaki ses dosyaları arasından seçiminizi yapın ve yüklemek için Gönderbutonuna basın. Ayrıca, Fotoğrafve Videoseçeneklerine de göz atarak durumunuzu güncelleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınıza sesli olarak nasıl hissettiğinizi veya ne yaptığınızı anlatabilirsiniz.

Durum Sesi

WhatsApp durum sesi özelliği sayesinde artık kullanıcılar ses dosyalarıyla birlikte durumlarını paylaşabilirler. Durum sesi, gönderilen herhangi bir ses dosyasının durum paylaşımı olarak kullanılabilmesine olanak sağlar. Kullanıcılar durum sekmesindeyken ‘+ ‘ tuşuna basarak ‘Durum Sesi’ni seçebilirler. Ardından eklemek istedikleri ses dosyasını seçip yükleyebilirler. Kendi kaydedilmiş veya telefonlarında kayıtlı olan herhangi bir ses dosyasını paylaşabilirler.

ni seçin, eklemek istediğiniz sesi seçin ve yükleyin.

Durum sekmesinde + tuşuna bastıktan sonra Durum Sesini seçin. Ekranda açılan seçenekler arasından eklemek istediğiniz ses dosyasını seçin. Telefonunuzda kayıtlı bir dosya eklemek isterseniz, Galeri / Dosyalarseçeneğine tıklayın. Yükleme işlemi sonrasında ses dosyası durumunuz olarak paylaşılmaya hazır hale gelecektir. Ayrıca ses dosyasının durumunuzda ne kadar süre boyunca çalacağına da karar verebilirsiniz.

WhatsApp Durumuna Müzik Nasıl Eklenir?

WhatsApp’ı seçmeniz yeterlidir. Android cihazlarınızda Spotify, YouTube Müzik veya Google Play Müzik’ten sevdiğiniz şarkıyı seçin, Paylaş simgesine tıklayın ve WhatsAppı seçin. iOS kullanıcıları için, iTunes’tan paylaşmak istediğiniz şarkıyı bulun, Paylaş simgesine dokunun ve WhatsAppı seçin. Bu yöntemle seçtiğiniz şarkıyı WhatsApp profilinizde durum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca WhatsApp’ın kendi müzik kütüphanesinden seçim yapmak zorunda değilsiniz – telefonunuzdaki müzik uygulamalarından veya dosya yöneticisinden de ses dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.

WhatsApp

, her ne kadar mesajlaşma uygulaması olarak bilinse de, artık durum paylaşımları da oldukça popüler hale geldi. Durum paylaşımlarına sadece fotoğraf veya yazı eklemekle kalmayıp, şimdi ses dosyası da eklenebiliyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar sevdikleri şarkıları veya kendilerine ait kaydedilmiş herhangi bir ses dosyasını da durum üzerinden paylaşabiliyorlar. Ses dosyalarının 15 saniye ile sınırlandırılması ve telif haklarına dikkat edilmesi gibi bazı kurallar olsa da, tüm kullanıcılar bu özelliği rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca, müzik eklemek için başka uygulamalar kullanabilirsiniz, ancak bunun için uygulamanın paylaşım seçeneklerinde WhatsApp’ı seçmeniz gerekiyor.

ı seçin ve durum olarak paylaşın.

Eğer müzik eklemek istiyorsanız, sevdiğiniz şarkıyı bir müzik uygulamasından seçip WhatsApp durumunuza ekleyebilirsiniz. Android cihazlarda, Spotify, YouTube Müzik veya Google Play Müzik’ten seçtiğiniz şarkıyı paylaş seçeneğine tıklayarak WhatsApp’ı seçin ve durum olarak paylaşın. iOS cihazlarda, iTunes’tan seçtiğiniz şarkıyı paylaş ikonuna dokunarak WhatsApp’ı seçin ve durum olarak paylaşın. Bu şekilde, arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz ses dosyalarını kolayca durumunuzda paylaşabilirsiniz. Ancak, telif haklarına dikkat etmeniz ve dosyaların en fazla 15 saniye uzunluğunda olması gerektiği unutulmamalıdır.

Android Cihazlarda

WhatsApp durumuna müzik veya herhangi bir ses dosyası eklemek artık çok kolay. Android cihazlarınızda sevdiğiniz şarkıları Spotify, YouTube Müzik veya Google Play Müzik gibi uygulamalardan seçebilirsiniz. Şarkınızı seçtikten sonra müzik uygulamasındaki Paylaş simgesine dokunup WhatsAppı seçerek durumunuza ekleyebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınızla sevdiğiniz şarkıları ve ses kayıtlarını kolayca paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Müzik eklemek veya kendi kaydettiğiniz ses dosyalarınızı paylaşmak istediğinizde, sevdiğiniz şarkı veya ses dosyasını paylaşma seçeneğini seçip WhatsAppı bulun ve durum olarak gönderin. Bu özellik sayesinde, arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz müzik veya ses dosyalarını birkaç tıklama ile kolayca paylaşabilirsiniz.

simgesine tıklayın ve

WhatsApp Durumuna paylaşmak istediğiniz müzik veya ses dosyasını eklemek için ‘Paylaş’ simgesine tıklayın ve WhatsApp’ı seçin. Android cihazlarda sevdiğiniz şarkıyı Spotify, YouTube Müzik veya Google Play Müzik gibi bir müzik uygulamasından seçin, Paylaş simgesine tıklayın ve WhatsApp’ı seçin. iOS cihazlarda iTunes’tan paylaşmak istediğiniz şarkıyı bulun, Paylaş simgesine dokunun ve WhatsApp’ı seçin. Kendi kaydettiğiniz veya telefonunuzda kayıtlı olan herhangi bir ses dosyasını da durumunuzda paylaşabilirsiniz. Durum sekmesinde ‘+’ tuşuna basarak Durum Sesi’ni seçin, eklemek istediğiniz sesi seçin ve yükleyin.

WhatsApp

, dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Hem iOS hem de Android cihazlar için uygun olan bu uygulamanın birçok özelliği vardır. Ancak, yapabileceğiniz her şeyi bilmek kolay olmayabilir. WhatsApp durum sesi ekleme özelliği de bu özelliklerden biridir. Bu özellik sayesinde durumunuzu, sevdiğiniz bir müzik ya da kaydettiğiniz bir ses dosyasıyla güncelleyebilirsiniz. WhatsApp kullanıcılarına sunulan bu özellik, kullanımı oldukça basit ve keyifli. Böylece arkadaşlarınızla paylaşımlarınızı bir üst seviyeye taşımanın keyfini çıkarabilirsiniz.

ı seçin.

Paylaşacağınız müzik veya herhangi bir ses dosyasını WhatsAppdurumuna eklemek oldukça kolaydır. iOS veya Android cihazlarda sevdiğiniz şarkıyı, Spotify, YouTube Müzik veya Google Play Müzik gibi bir uygulamada seçin. Daha sonra Paylaşsimgesine tıklayarak WhatsAppı seçin. iOS cihazlarda ise iTunes’tan paylaşmak istediğiniz şarkıyı bulun, Paylaşsimgesine dokunun ve WhatsAppı seçin. Ancak unutmayın, müzik telif haklarına tabi olabilir. WhatsApp durumunda paylaşacağınız ses dosyaları en fazla 15 saniye olmalıdır.

iOS Cihazlarda

WhatsApp durumunuza müzik eklemek için öncelikle iTunes üzerinden paylaşmak istediğiniz şarkıya ulaşmalısınız. Şarkınızı bulduktan sonra şarkı adının yanında yer alan Paylaş simgesine dokunun. Açılan menüde WhatsAppseçeneğini göreceksiniz. WhatsAppseçeneğine dokunduktan sonra karşınıza Durumseçeneği gelecektir. Şarkınızı durumunuz olarak paylaşmak için bu seçeneği seçebilirsiniz.

Paylaş

WhatsApp durumunuzda ses dosyası paylaşımı yapmak istiyorsanız, önce bir müzik uygulamasından beğendiğiniz bir şarkıyı seçip, paylaşma seçeneğine dokunun ve ardından WhatsApp’ı seçin. Android kullanıcıları Spotify, YouTube Müzik veya Google Play Müzik uygulamalarından paylaşım yapabilirken, iOS kullanıcıları iTunes üzerinden paylaşım yapabilirler. Kendi kaydettiğiniz ses dosyalarını da durumda paylaşabilirsiniz. Paylaşım sırasında telif haklarına da dikkat edilmelidir.

simgesine dokunun ve’WhatsApp’ı seçin. iOS cihazlarda müzik nasıl eklenir?

iOS cihazlarda, iTunes’tan paylaşmak istediğiniz şarkıyı bulun. Şarkının üzerine dokunarak ‘Paylaş’ simgesine dokunun ve ‘WhatsApp’ı seçin. Ardından durum olarak paylaşmak istediğiniz kişileri seçin ve gönderin. Ayrıca, müzik eklediğinizde durumunuzda bir başlık da ekleyebilirsiniz. Başlık, durumunuzun ne hakkında olduğu hakkında bilgi verir ve arkadaşlarınızın daha hızlı ve kolay anlamasına yardımcı olur.

Müzik eklemek için seçtiğiniz şarkının telif haklarına dikkat edin. Bu nedenle, yasal olmayan bir şekilde müzik paylaşmaktan kaçının. Ayrıca, iOS cihazınızın müzik uygulamasında veya kendinizin kaydettiği bir ses dosyasını durum olarak ekleyebilirsiniz.

WhatsApp

, birçok kişinin günlük hayatında kullandığı popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. İletişimi daha akıcı hale getirmek için sürekli olarak yeni özellikler ekleniyor. Son özellik ise durum sesi ekleme özelliği. Durum sesi, herhangi bir ses dosyasını durum paylaşımı ile birlikte göndermek için kullanılabiliyor. Bu özellik, telefonunuzda kaydedilmiş veya indirilmiş olan tüm ses dosyalarını durumunuzda paylaşmanıza olanak tanır. Tüm WhatsApp kullanıcıları bu özelliği kullanabilir. Ancak, paylaşılan ses dosyaları en fazla 15 saniye olmalıdır ve telif haklarına dikkat edilmelidir.

ı seçin.

Eklemek istediğiniz şarkıyı seçip paylaşmak istediğinizde, seçilen müzik uygulamasından paylaşım simgesine tıklayarak WhatsAppı seçmeniz yeterlidir. Android cihazlarda Spotify, YouTube Müzik veya Google Play Müzik’ten seçtiğiniz şarkıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. iOS cihazlarda ise iTunes’tan paylaşmak istediğiniz şarkıyı bulup paylaşım simgesine dokunarak WhatsAppı seçebilirsiniz. Bu işlem sayesinde sevdiğiniz şarkıları durumunuzda paylaşarak, arkadaşlarınızla keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Diğer Ses Dosyalarını Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Whatsapp durumuna ekleyeceğiniz ses dosyaları sadece müziklerle sınırlı değil. Kendi kaydettiğiniz veya telefonunuzda kayıtlı olan herhangi bir ses dosyasını durumunuzda paylaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, durum sekmesine girerek “+” butonuna tıklayıp, “Durum Sesi” seçeneğini seçin. Daha sonra, telefonunuzda kayıtlı olan ve paylaşmak istediğiniz ses dosyasını seçin ve yükleyin. Bu sayede dilerseniz kendi söylediğiniz bir şarkı, bir doğa sesi ya da sevdiğiniz birisi tarafından kaydedilmiş bir özel mesajı durumunuzda paylaşabilirsiniz.

Kimler Kullanabilir?

WhatsApp Durum Sesi Ekleme özelliği tüm WhatsApp kullanıcıları için kullanılabilir. Bu özelliği kullanarak herkes durum paylaşımlarına ses ekleyebilir. Fakat ses dosyalarının telif haklarına dikkat edilmelidir. Ayrıca durum paylaşımları en fazla 15 saniye olmalıdır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar durum paylaşımlarını daha canlı ve etkileyici hale getirebilirler. Eğer herhangi bir ses dosyası telefonda kayıtlı ise, WhatsApp Durum sekmesi üzerinden rahatlıkla ekleyebilirsiniz. İsterseniz müzik uygulamalarından da sevdiğiniz şarkıları paylaşabilirsiniz. WhatsApp Durum Ses Ekleme özelliği, WhatsApp’ın sunduğu en yenilikçi özelliklerden biridir.

Sesli Durum Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

WhatsApp durumunda paylaşacağınız ses dosyaları en fazla 15 saniye olmalıdır. Bu sürenin üzerindeki dosyalar durum paylaşımı için kullanılamaz. Ayrıca, ses dosyalarının telif haklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Başka birinin ses dosyasını paylaşırken mutlaka izin alınmalıdır. Aksi takdirde, yasal işlem başlatılabilir. Bu nedenle, özellikle müzik paylaşımlarında telif haklarına uyulması oldukça önemlidir. Her ne kadar bu özellik ücretsiz olarak sunulsa da, telif hakkı ihlali yapmak ciddi sonuçlar doğurabilir. WhatsApp kullanıcıları bu konuda dikkatli davranarak, güvenli ve sorunsuz bir şekilde durum paylaşımı yapabilirler.

Yorum yapın